zpět do návodu

 

Příprava elektroinstalačních krabic pro vícenásobnou montáž do dutých stěn (sádrokartonu)

Příprava pro hranaté modelové řady Jindřich a Jakub

 

Je standardní jako pro jakékoliv jiné domovní elektroinstalační přístroje. Pouze pokud budete montovat vícenásobný rámeček zásuvek svisle, je nutné mít otvory pro šrouby uchycující elektroinstalační přístroj vodorovně. U vypínačů mohou být i svisle.

 

Příprava elektroinstalačních krabic vícenásobných rámečků pro kulaté modelové řady Klasik a Ornament klade vyšší nároky. Proto zde sepíšeme, na co dát pozor.

 

Do dutých stěn používejte běžné zúžené elektroinstalační krabice jako např. KUP68, KP64/xL nebo alternativní v x-násobném provedení dle vašich potřeb. Jsou běžným sortimentem u všech prodejců elektromateriálu.

 

Popsané krabice se vyznačují tím, že jsou v částech mezi elektroinstalačními přístroji zúžené.

Správná zúžená elektroinstalační krabice pro kulaté modelové řady.

 

Tudíž plně vyhovují instalaci našich kulatých designů do vícenásobných rámečků. V případě použití nezúžených elektroinstalačních krabic jako např. KPL64-50 vznikne po instalaci kulatých porcelánových krytů vypínačů a zásuvek malý otvor do elektroinstalační krabice, což není pouze designový, ale jedná se o vážný technický problém a tuto montáž nelze použít. Jejím řešením je výměna elektroinstalačních krabic nebo použití hranatých vypínačů a zásuvek.

 

Špatná elektroinstalační krabice pro kulaté modelové řady.

 

Je potřeba, aby obkladač desku nebo obklad vyřízl přesně kolem elektroinstalační krabice, aby nevyřízl kolem krabic obdélník.

To by způsobilo otvor do stěny. Což není technický, ale designový problém, který se těžko řeší. Pokud budete montovat vícenásobný rámeček zásuvek svisle je nutné mít otvory pro šrouby uchycující elektroinstalační přístroj vodorovně. U vypínačů mohou být i svisle.

 

Doporučujeme však maximální délku 4násobný rámeček z důvodu mírných odchylek jak při instalaci elektroinstalačních krabic, tak i v naší výrobě. Čím delší vícenásobný rámeček budeme montovat, tím se odchylky sčítají a je těžší ho kvalitně a úhledně instalovat. Porcelán totiž není možno napružit nebo zmáčknout tak, jako je to v případě plastových rámečků.

 

zpět do návodu

 

Vyberte si z Mulier porcelánových vypínačů a zásuvek: