zpět do návodu

 

Příprava elektroinstalačních krabic pro vícenásobnou montáž do zděných stěn

Příprava pro hranaté modelové řady Jindřich a Jakub

 

Je standardní jako pro jakékoliv jiné domovní elektroinstalační přístroje. Pouze pokud budete montovat vícenásobný rámeček zásuvek svisle, je nutné mít otvory pro šrouby uchycující elektroinstalační přístroj vodorovně. U vypínačů mohou být i svisle.

 

Příprava elektroinstalačních krabic vícenásobných rámečků pro kulaté modelové řady Klasik a Ornament klade vyšší nároky. Proto zde sepíšeme, na co dát pozor.

 

Do zděných stěn používejte běžné elektroinstalační krabice jako např. KU68 nebo alternativní. Podobné krabice se prodávají samostatně a spojují se pro vícenásobnou montáž do sestav pomocí zámků, což absolutně vyhovuje.

V případě instalace do štukované stěny je třeba, aby povrch byl zakončený až do růžků mezi krabicemi.

Správná příprava pro kulaté modelové řady.

 

Pokud se bude stěna obkládat (obkladem, deskou nebo jinak), je třeba, aby obkladač otvory pro krabice vykroužil, aby nevyřízl kolem krabic obdélník! To by způsobilo otvor do stěny, což není technický, ale designový problém, který se těžko řeší. Pokud budete montovat vícenásobný rámeček zásuvek svisle, je nutné mít otvory pro šrouby uchycující elektroinstalační přístroj vodorovně. U vypínačů mohou být i svisle.

 

Špatná příprava pro kulaté modelové řady.

 

Doporučujeme však maximální délku 4násobný rámeček z důvodu mírných odchylek jak při instalaci elektroinstalačních krabic, tak i v naší výrobě. Čím delší vícenásobný rámeček budeme montovat, tím se odchylky sčítají a je těžší ho kvalitně a úhledně instalovat. Porcelán totiž není možno napružit nebo zmáčknout tak, jako je to v případě plastových rámečků.

 

zpět do návodu

 

Vyberte si z Mulier porcelánových vypínačů a zásuvek: