zpět do návodu

 

Vícenásobné rámečky (jednorámečky)

Použití vícenásobných rámečků je moderní způsob elektroinstalace, se kterým se v dřívějších dobách nesetkáváme. Proto naši zákazníci rádi montují vypínače a zásuvky Mulier samostatně.

Vícenásobné rámečky vyrábíme pro všechny modelové řady a barvy.

 

Pokud se pro vícenásobné rámečky rozhodnete, věnujte zvýšenou pozornost sekci příprava elektroinstalačních krabic pro vícenásobnou montáž, hlavně v případě použití kulatých modelových řad.

 

Vícenásobné rámečky lze montovat vodorovně nebo svisle v libovolných délkách.

Doporučujeme však maximální délku 4násobný rámeček z důvodu mírných odchylek jak při instalaci elektroinstalačních krabic, tak i v naší výrobě. Čím delší vícenásobný rámeček budeme montovat, tím více odchylek, jež se sčítají, a tak je těžší ho kvalitně a úhledně instalovat. Porcelán totiž není možno napružit nebo zmáčknout tak, jako je to v případě plastových rámečků.

Pokud budete montovat vícenásobný rámeček zásuvek svisle, je nutné mít otvory pro šrouby uchycující elektroinstalační přístroj vodorovně. U vypínačů mohou být i svisle.

 

Do vícenásobných rámečků můžete skládat všechny druhy přístrojů kromě termostatu.

Pokud se pro vícenásobné rámečky rozhodnete věnujte zvýšenou pozornost sekci příprava elektroinstalačních krabic pro vícenásobnou montáž.

zpět do návodu