zpět do návodu

 

Příprava elektroinstalačních krabic pro samostatnou montáž

 

Pro vypínače a zásuvky Mulier používejte běžné elektroinstalační krabice jako např. KU68 nebo alternativní. Pouze stmívač a bodové svítidlo vyžadují hlubší elektroinstalační krabici jako např. KPR68/71L (hloubka cca 70mm).

Pro samostatnou montáž doporučujeme vytvořit mezery mezi krabicemi 30 nebo 40mm (rozteč středů 100 nebo 110mm), což po montáži porcelánových krytů vytvoří mezeru cca 5mm nebo cca 15mm. 

 

Přípravu elektroinstalačních krabic pro vícenásobnou montáž naleznete zde.

 

Pro snazší a přesnější sádrování elektroinstalačních krabic do zděných stěn můžete použít vymezovací krabice VyKr.cz, které elektroinstalační krabice spojí a drží přesnou rozteč. Usnadňují tím sádrování a zpřesňují montáž elektroinstalačních krabic. VyKr dodáváme jak pro verzi starých elektroinstalačních krabic Kopos (viz obrázek), tak i pro ty nové.

 

Špatná příprava krabic pro samostatnou montáž. Tato příprava je pro vícenásobné rámečky.

 

Správná příprava pro samostatnou montáž pomocí VyKr.cz - ten není nutný - jde o dostatečnou rozteč.

 

V případě montáže termostatu je nutné dodržet větší rozestup elektroinstalačních krabic z důvodu větší velikosti. Jeho šíře je 125mm. Pokud budete vedle něj montovat další přístroj, např. vypínač, doporučujeme vytvořit mezeru mezi krabicemi  60mm případně rozteč středů 130mm.

 

Pro správnou instalaci jakýchkoliv elektroinstalačních přístrojů je třeba, aby byla elektroinstalační krabice zakončena vždy zároveň s povrchem.

Například po obložení obkladem nebo dřevěnou deskou jsou elektroinstalační krabice často zapadlé v povrchu i více než 1cm. Zde je potřeba použít distanční kroužky, které doplní mezeru tak, aby krabice lícovala s povrchem. Koupíte je v každém dobrém elektru.

 

Přípravu elektroinstalačních krabic pro vícenásobnou montáž naleznete zde.

 

zpět do návodu

 

Vyberte si z Mulier porcelánových vypínačů a zásuvek: