zpět do návodu

 

Příprava elektroinstalačních krabic pro vícenásobnou montáž (dvoj, troj čtyřrámečky)

Věnujte zvýšenou pozornost, pokud budete instalovat kulaté modelové řady do vícenásobných rámečků. Na konci článku si vyberte jestli budete vícenásobné rámečky montovat do zděných nebo dutých stěn.

Pro vypínače a zásuvky Mulier používejte běžné elektroinstalační krabice jako např. KU68 a alternativní.

 

Použití vícenásobných rámečků je moderní způsob elektroinstalace, se kterým se v dřívějších dobách nesetkáváme. Proto naši zákazníci rádi montují vypínače a zásuvky Mulier samostatně. Pokud se pro samostatnou montáž rozhodnete, více informací o ní naleznete v sekci Příprava elektroinstalačních krabic pro samostatnou montáž.

 

Správně

 
 

Správně

 

Vícenásobné rámečky lze montovat vodorovně nebo svisle v libovolných délkách.

Doporučujeme však maximální délku 4násobný rámeček z důvodu mírných odchylek jak při instalaci elektroinstalačních krabic, tak i v naší výrobě. Čím delší vícenásobný rámeček budete montovat, tím se odchylky sčítají a je těžší ho kvalitně a úhledně instalovat. Porcelán totiž není možno napružit nebo zmáčknout tak, jako je to v případě plastových rámečků.

Pokud budete montovat vícenásobný rámeček zásuvek svisle, je nutné mít otvory pro šrouby uchycující elektroinstalační přístroj vodorovně. U vypínačů mohou být i svisle.

 

Pro správnou instalaci jakýchkoliv elektroinstalačních přístrojů je třeba, aby byla elektroinstalační krabice zakončena vždy zároveň s povrchem.

 

Např. po obložení obkladem nebo dřevěnou deskou jsou elektroinstalační krabice často zapadlé v povrchu i více než 1cm. Zde je potřeba použít distanční kroužky, které doplní mezeru tak, aby krabice lícovala s povrchem. Koupíte je v každém dobrém elektru.

 

Přípravu elektroinstalačních krabic pro vícenásobnou montáž do zděných stěn naleznete zde.

 

Přípravu elektroinstalačních krabic pro vícenásobnou montáž do dutých stěn (sádrokartonu) naleznete zde.

   

zpět do návodu

 

Vyberte si z Mulier porcelánových vypínačů a zásuvek: